kávový a nápojový catering

kvalitní práce

 Naši baristé, připravující kávu na profesionálních pákových kávovarech, Vám zaručí, že každá káva, kterou dostanete, bude taková jaká má být...voňavá, chutná, krémovitá, lahodná, povzbuzující, hutná... Elektrika je to jediné, co potřebujeme k provozu. Připravíme kávový catering šitý na míru pro Váš coffee break, venkovní, společenské či firemní akce. 

Kromě kávy Vám připravíme také domácí limonády, fresh juice, domácí zelený ledový čaj se zázvorem, horké ovocné nápoje a limonády, kakao, svařené víno apod. Zařídíme i točené pivo a limonády.


Podle Vašich potřeb a chutí používáme různé typy kávy:

classico 20% arabica 80% robusta

boss 80% arabica 20% robusta

art 100% arabica

Kávovník arabský - Arabica

Arabica dnes tvoří asi 75% celosvětové produkce kávy. Pro svoji lahodnou chuť je velmi vyhledávanou komoditou. Obsahuje méně kofeinu než robusta (asi 1,5%) a její chuť je méně či více kysele zabarvená. Chuťové vlastnosti také ovlivňují další faktory, jako například pražení či samotná příprava kávy.

Kávovník statný - Robusta

Robusta pochází původem ze střední Afriky a společně s arabicou dnes tvoří asi 98% světové produkce. I přes její původ je ale dnes největším pěstitelem Coffea canephora Vietnam, kam byl tento druh přivezen francouzskými kolonisty v 19. století. Rostlina není příliš choulostivá vůči nemocem a škůdcům, což způsobuje pravděpodobně její vysoký podíl kofeinu v zrnu (až 3%).

Káva Robusta obsahuje přibližně 2x více kofeinu než Arabica, chuťově je silnější a zemitá. Káva Arabica má nižší obsah kofeinu a široké spektrum chutí a vůní. Smícháním těchto druhů v různých poměrech dosahujeme jedinečných chutí.